پیام تشکر جمعی از روحانیون اهل سنت از اقدامات موثر د.حشمدار در مجلس شورای اسلامی | فراتاب
کد خبر: 11505
تاریخ انتشار: 1 اسفند 1399 - 17:20
استقبال جامعه اهل سنت از قانون مجازات توهین کنندگان به مقدسات ادیان الهی

فراتاب: بدنبال ابلاغ قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در خصوص مجازات اهانت به مقدسات ادیان الهی، مذاهب اسلامی و قومیت‌های ایرانی توسط رئیس جمهور، این موضوع با استقبال جامعه روحانیون، فعالین و مردم اهل سنت کشور مواجه گردید. 

در همین راستا جمعی از نخبگان، روحانیون، علمای مذاهب، ادیان و اقوام ایرانی از پیگیری‌های دکتر حمید حشمدار دبیر اجرایی فراکسیون اهل سنت مجلس یازدهم در راستای تحققِ تصویب و ابلاغ قانون الحاق دو ماده به کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی (تعزیرات و مجازات‌های بازدارنده) که گام بزرگی در جهت تقویت قانونی حقوق بشر در ایران است اعلام سپاس و تشکر کردند.

از جمله ماموستا محمدطاهر احمدزاده با ارسال نامه‌ای به دبیر فراکسیون اهل سنت این چنین نوشته است: «... باور بفرماییدحدودا ۵ ساله پیگیر این قضیه بودیم اما نتیجه‌ای نداد تا اینکه با حضرتعالی و مهندس جلال محمودزاده مطرح شد، لایحه ارائه شد و خوشبختانه به برکت شما بزرگواران کلیات در صحن علنی مجلس رأی آورد دیگر هر کسی به خود اجازه نمی‌دهد که در تریبون‌های عمومی و رسمی با توهین به مقدسات احساسات افکار عمومی را جریحه‌دار و یا فضای جامعه را ملتهب بگرداند. به همین دلیل صمیمانه از حضرتعالی و مهندس جلال محمودزاده سپاسگزارم. الله متعال حافظ و ناصر شما باشد و بر عزت و توفیقات‌تان حضرتعالی بیفزاید.

لازم به ذکر است که دکتر حمیدحشمدار از چهره‌های دانشگاهی فعال در زمینه‌ی حقوق بشر، صلح و مطالعات مسائل ایران است. وی سال ها ضمن تدریس در دانشگاه در رشته‌ی علوم سیاسی، دارای مسئولیت‌های اجرایی در موضوعات حقوق بشری بوده است و اینک علاوه بر دبیری فراکسیون اهل سنت مجلس یازدهم مدیرعامل مرکز گفتمان صلح برای همه است.

 

نظرات
آخرین اخبار