مرکز پیوند قلب در کرمانشاه راه اندازی می شود | فراتاب
کد خبر: 11115
تاریخ انتشار: 25 آبان 1398 - 11:58
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از راه اندازی مرکز پیوند قلب در بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه ظرف دو ماه آینده خبر داد.

 فراتاب - کرمانشاه دکتر محمود رضا مرادی روز 25 آبان در آیین افتتاح اولین بیمارستان سوختگی غرب کشور  در تشریح برنامه های پیش روی این مجتمع درمانی گفت:دو مرکز پیوند مغز استخوان و پیوند کلیه هم اکنون در بیمارستان امام رضا (ع) فعال است و  در دو ماه آینده مرکز پیوند قلب نیز در این مجتمع درمانی راه اندازی می‌شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه د با اشاره به دومین سالگرد زلزله آبان ماه سال 96 گفت: در زلزله اقدامات خوبی انجام شد و تجربیات خوبی برای شبکه بهداشت و درمان استان به دست آمد.در کنار خانه ها و مراکز بهداشتی بیمارستان های ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب و نیز بیمارستان تازه ساز اسلام آبادغرب در این زلزله دچار خسارت شدند که پیگیری ها جدی برای افتتاح وتکمیل آنها نیاز است.

وی همچنین با اشاره به ساخت بیمارستان 96 تختخوابی در اسلام آبادغرب توسط بانک های خصوصی گفت: ساخت این بیمارستان تا مرحله گودبرداری پیش رفته و با توجه به مشکلات ارز بانک ها از ادامه آن پا پس کشیده‌اند که تقاضا داریم وضعیت این بیمارستان هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود.

وزیر بهداشت با اشاره به تخریب 50 خانه بهداشت در زلزله گفت: از این تعداد تاکنون 43 مرکز تحویل شده و مابقی که توسط خیرین در حال ساخت است به خاطر مشکلات نرخ ارز فعلا کارشان باقی مانده که در ماههای آینده آنها نیز تحویل داده می‌شوند.

 

 

باز نشر مطلب با ذکر منبع «فراتاب» بلا مانع است.

نظرات
آخرین اخبار