کاهش آمار بیکاری به معنی رفع کامل این معضل نیست | فراتاب
کد خبر: 10841
تاریخ انتشار: 28 مهر 1398 - 06:20
فرماندار کرمانشاه گفت: کاهش آمار بیکاری به این معنی نیست که مشکل بیکاری کرمانشاه حل شده و دیگر هیچ بیکاری نداریم.

فراتاب- کرمانشاه فضل الله رنجبر  فرماندار شهرستان کرمانشاه در جلسه شورای اشتغال شهرستان کرمانشاه که ۲۴ مهر در فرمانداری برگزار شد، به کاهش نزدیک به ۲.۵ درصدی آمار بیکاری استان در فصل تابستان پرداخت و افزود: این آمار نشان از وضعیت کسب و کار استان و به تبع آن شهرستان کرمانشاه است کاهش آمار بیکاری به این معنی نیست که مشکل بیکاری استان حل شده و دیگر هیچ بیکاری در استان نداریم، بلکه نشان از تلاش و تحرک خوب ایجاد شده در حوزه اشتغال در استان و شهرستان کرمانشاه به عنوان بزرگترین شهرستان استان دارد.

وی گفت: کاهش آماری بیکاری نشان می دهد اگر وحدت داشته باشیم، تلاش ها برای کاهش آمار بیکاری به ثمر می‌نشیند. باید نگاهمان سیستمی باشد و همه تلاش کنیم تا موانع موجود در جهت اشتغالزایی را برداریم.

او با اشاره به اهمیت کار کردن در حوزه کاهش روند صدور مجوزها عنوان کرد: با ایجاد پنجره واحد شاهد تسریع در روند صدور مجوزها باشیم وبرای تحقق هدفگذاری کاهش سه درصدی آمار بیکاری در استان و شهرستان کرمانشاه در سال جاری نیاز به سرمایه گذاری بخش خصوصی داریم.همچنین موضوع گردشگری با توجه به بازگشایی مرز خسروی باید رونق بیشتری پیدا کند.  باید بازارهای بومی محلی صنایع دستی را برای حل مشکل اشتغال ایجاد کنیم. 

 او ایجاد زنجیره های تولید در بخش هایی مثل کشاورزی، پوشاک و... را در حل معضل اشتغال در شهرستان کرمانشاه اثرگذار دانست و افزود توسعه واحدهای پرورش کبک، بوقلمون، بلدرچین، مرغ بومی و... می تواند در کاهش معضل بیکاری اثرگذار باشدو تشکل های خصوصی بخش کشاورزی، صنایع، معادن و گردشگری برای حل مشکل اشتغال  را مفید در این عرصه دانست.

فرماندار کرمانشاه ازدستگاه های حمایتی مثل کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد شهید هم خواست در جهت ایجاد اشتغال پایدار همگا م و همسو فعالیت کنندو دستگاه هایی راکه زیر ۵۰ درصد تعهدات خود در حوزه اشتغال را محقق کرده‌اند موظف به پاسخگویی و تلاش بیشتر در این حوزه دانست ..ویاز دانشگاه های استان به دلیل عدم ارائه طرح برای حل مشکل اشتغال ابراز نارضایتی کرد و افزود: در کرمانشاه ظرفیت های خوبی مثل دانشگاه رازی، صنعتی، آزاد و پیام نور را داریم که متاسفانه علی رغم درخواست های فراوان هیچ کمکی  در جهت ارائه ی راه حل  معضل بیکاری به ما نکرده‌اند.

 

بازنشر این مطلب با ذکر منبع «فراتاب» بلامانع است 

 

نظرات
آخرین اخبار