خدمه نفت کش هیچگونه آسیبی ندیده اند | فراتاب
کد خبر: 10766
تاریخ انتشار: 19 مهر 1398 - 12:35
واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به انفجار نفت کش ایرانی

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در واکنش به هدف قرار گرفتن نفت کش ایرانی "سابیتی" در دریای سرخ اعلام کرد: بررسی های انجام شده توسط شرکت ملی نفتکش ایران نشان می دهد که کشتی ایرانی از مکانی نزدیک به کریدور عبوری این نفت کش از شرق دریای سرخ، دو بار و به فاصله حدود نیم ساعت مورد هدف قرار گرفته و آسیب دیده است.

به گزارش فراتاب به نقل از وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ،موسوی با اشاره به تحت کنترل بودن شرایط نفت کش اظهار داشت: خوشبختانه خدمه نفت کش هیچگونه آسیبی ندیده اند و شناور در حالت پایدار قرار دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه خاطر نشان ساخت: در چند ماه گذشته برخی اقدامات تخریبی دیگر نیز علیه نفت کشهای ایران در دریای سرخ صورت پذیرفته که بررسیها در خصوص عوامل دخیل در این اقدامات در حال انجام است.

وی با ابراز نگرانی در خصوص آلودگی ایجاد شده در منطقه به دلیل نشت شدید نفت از مخازن آسیب دیده کشتی، اعلام کرد: کلیه مسئولیت های ناشی از این اقدام از جمله آلودگی شدید زیست محیطی ایجاد شده در منطقه بر عهده عوامل این ماجرا جویی خطرناک است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پایان تاکید کرد: بررسی جزئیات و عوامل این اقدام خطرناک ادامه داشته و پس از حصول نتیجه اعلام خواهد شد.

لازم به ذکر است ساعاتی پیش، شرکت ملی نفت ایران خبر داد که یک نفتکش متعلق به این شرکت صبح امروز در دو انفجار جداگانه احتمالا بر اثر اصابت موشک صبح روز جمعه در ۶۰ مایلی بندر جده عربستان سعودی دچار انفجار در بخش بدنه شده است.

به گزارش  ایرنا، دو مخزن اصلی نفت در کشتی آسیب دیده و نفت موجود در آن در حال خروج به دریای سرخ است.  همه کارکنان کشتی در سالم هستند و کشتی نیز در وضعیت با ثباتی قرار دارد و تنها بدنه کشتی آسیب دیده است.

نظرات
آخرین اخبار