افتخار می کنم که یکی از فرزندان این سرزمین هستم | فراتاب
کد خبر: 10705
تاریخ انتشار: 16 مهر 1398 - 18:50
عبداله موحد در دیدار با اعضای تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی امید:
عبداله موحد دارنده 6 مدال طلای المپیک و جهان در کشتی آزاد ظهر امروز با حضور در اردوی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی امید گفت: امکانات شما را ما هرگز نداشتیم.

فراتاب - گروه ورزش:  استاد عبداله موحد با بیان این مطلب افزود: امکاناتی که در حال حاضر شما در اینجا دارید، ما هرگز نداشتیم. اولین امکان این است که کسی در فدراسیون کشتی حضور دارد که شما را دوست دارد و خودش در این تشک عرق ریخته و می داند که شما چقدر زحمت می کشید. تا زمانی که افرادی مانند آقای دبیر در اینجا هستند کسی زحمتش بی اجر نخواهد ماند.

 
وی ادامه داد: در موقعی که ورزش را شروع کردیم این امکانات نبود ما در باشگاهی حضور داشتیم که هر طرف تمرین می کردیم به علت کوچکی جا سرمان به دیوار می خورد و روی تشک برزنتی کشتی می گرفتیم که زانوهایمان آسیب می دید.
 
موحد تصریح کرد: عمر کوتاه است و می خواهم بگویم هر روز از عمرتان می گذرد یک روز کم شده است. سعی کنید از گذشت ایام بهره ای بگیرید و وقت را هدر ندهید. این توصیه من به شماها است. هر روز سعی کنید یک موضوع جدید به دانسته هایتان اعم از ورزش و یا درس اضافه کنید. شما حتما می توانید این درخواست من را انجام دهید چرا که خودم نیز انجام داده ام و در خردسالی هم ورزش کردم و هم درس خواندم. خیام آن دانشمند بزرگ گفت: هرگز دل من ز علم محروم نشد. کم ماند ز اسرار که معلوم نشد. هفتاد و دو سال فکر کردم شب و روز، معلومم شد که هیچ معلوم نشد. آخر کار برای کسی معلوم نمی شود و چه کار کنیم و چه نکنیم، عمر می گذرد و بهتر است تا زنده هستیم کاری بکنیم که از زندگیمان لذت ببریم.
 
 
دارنده 5 مدال طلای جهان اظهار داشت: اطمینان دارم که اگر زحمت لازم را بکشید همه شما نتیجه خوبی را می گیرید. خوشبختانه سرپرستان شما در حال حاضر کسانی هستند که خود می دانند که چقدر سختی می کشید و زحمات شما بی نتیجه نخواهد ماند و باید بگویم که در زمان ما اینگونه نبود.
 
موحد ادامه داد: برای من افتخار بزرگی است که می بینم شما در ورزش کشتی هستید و این را از ته دلم می گویم. زمان ما امکانات یا نبود و یا خیلی ضعیف بود. شما همه می توانید مدال گیر و مدال آور آینده باشید.
 
این پیشکسوت کشتی ایران گفت: افتخار می کنم یکی از فرزندان این سرزمین هستم. نشد آن چیزی که در مغزم بود انجام دهم. دلم نمی خواست در آمریکا باشم و دوست داشتم که در ایران بودم و به جوانان خدمت می کردم اما نشد. برای یکایک شما آرزوی موفقیت می کنم و مطمئنم اگر زحمت بکشید به درجاتی از قهرمانی می رسید که من و امثال من بوده اند.
 
 
وی افزود: یا نیاید به کشتی می آمدید، یا اگر آمدید، شش دانگ کار کنید چون وقتی که می گذارید بر نمی گردد و حیف است که وقت را بی نتیجه از بین ببرید.
 
موحد در پرسش علیرضا دبیر مبنی بر حضور در مسابقات انتخابی گفت: ما انتخابی می گرفتیم و هیچ وقت ما را بدون کشتی و انتخابی اعزام نکردند. اول در استان تهران و در ادامه در قهرمانی کشور و در ادامه در انتخابی تیم ملی حضور داشتیم.
 
دارنده مدال طلای المپیک 1968 مکزیکوسیتی در پایان در مورد پهلوانی و قهرمانی خاطرنشان کرد: در گذشته به کسی که حامی ضعفا بود پهلوان می گفتند نه اینکه قهرمان باشد و من یک شعری با نام پهلوان و قهرمان با این ابیات که زور و فن و عقل جرأت، توامان بایدت تا شوی یک قهرمان، هرکه را این چهار با هم جفت نیست، بر وی و زحمات وی باید گریست گفته ام. سعی کنید این چهار مورد زور، فن، عقل و جرأت را همزمان داشته باشید، ما در قدیم کشتی گیری داشتیم که در تمرینات همه را می برد اما در مسابقه نمی توانست نتیجه بگیرد چرا که جرأتش کم بود. بهرحال پهلوانی کار هر بی مایه نیست، مهر مادر در وجود دایه نیست. شرط‌ ها باید که تا یک قهرمان، پهلوان نامیده گردد در جهان. گفته های نیک و هم کردار نیک، همرهش باید ورا پندار نیک. گر ندارد قهرمان زین ها نشان، قهرمانش خوان فقط، نه پهلوان.
 
 
در این دیدار فدراسیون کشتی با اهدای لوح یادبود از این قهرمان گرانقدر کشتی کشور تقدیر بعمل آمد و در ادامه عکس یادگاری با حضور استاد موحد و ملی پوشان گرفته شد.

 

نظرات
آخرین اخبار