تحول تاریخی بی بی یا فرصتِ نادرِ گانتز؟ | فراتاب
کد خبر: 10312
تاریخ انتشار: 25 شهریور 1398 - 13:52
رویارویی کاندیداهای اصلی نخست وزیری اسرائیل تا روز آخر ادامه دارد
در حالیکه کمتر از 48 ساعت به برگزاری انتخابات پارلمانی اسرائیل باقی مانده روزنامه اسرائیلی «یدیعوت آحارانوت» اقدام به انتشار دو سرمقاله کوتاه از «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر کنونی و «بنی گانتز»، اصلی‌ترین رقیب بی بی برای نخست وزیری آینده در صفحه اول خود ک

فراتاب - گروه بین‌الملل، در حالیکه کمتر از 48 ساعت به برگزاری انتخابات پارلمانی اسرائیل باقی مانده روزنامه اسرائیلی «یدیعوت آحارانوت» اقدام به انتشار دو سرمقاله کوتاه از «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر کنونی و «بنی گانتز»، اصلی‌ترین رقیب بی بی برای نخست وزیری آینده در صفحه اول خود کرده است. این روزنامه عمدتاً مشی منتقدانه نسبت به بنیامین نتانیاهو داشته، اما وقتی مشخص شد در سال 2017 با نخست وزیر در ازای تصویب قوانینی علیه روزنامه «اسرائیل هیوم» (اصلی‌ترین رقیبش) برای حمایت نسبی به توافق رسیده، جنجال جدیدی علیه نتانیاهو به راه افتاد و یک پرونده قضایی جدید با عنوان «کیس 2000» در داستانی رژیم صهیونیستی گشوده شد. در ادامه سرمقاله‌های نتانیاهو و بنی گانتز در شماره 15 سپتامبر 2019 این روزنامه را می‌خوانید:

 

تحول تاریخی

بنیامین نتانیاهو

ما در آستانه یک تحول تاریخی قرار داریم که روند تاریخ را برای مردم و دولت اسرائیل تغییر می‌دهد. من قصد دارم فوراً پس از  انتخابات حاکمیت اسرائیل را بر دره اردن نیز اعمال کنم و  در گام بعدی  ما می توانیم حاکمیت اسرائیل بر کلیه شهرک ها و مناطقی دیگر موجود در یهودا و شومرون (کرانه باختری) که دارای اهمیت امنیتی و ملی هستند محقق سازیم. برای حفظ ماهرانه و مدافعانه مرزها و امنیت اسرائیل نیاز به اعتماد شما دارم. کابینه‌ای چپ گرا با مشارکت احزاب عربی هرگز به قدرت نزدیک نمی شود. هر کس که می‌خواهد از استمرار حراست از اسراییل اطمینان یابد، باید به لیکود رای بدهد. تنها یک حزب لیکود قدرتمند از تشکیل کابینه چپ گرا جلوگیری خواهد کرد.

 

فرصت نادر

بنی گانتز

روز سه شنبه فرصتی نادر پیش روی شماست تا از میان دو مسیر انتخاب کنید؛ حکومت تندروهایی نظیر «ایتمار بن گویر» و «بتصلائل اسموتریچ» یا یک حکومت سکولار وحدت ملی تحت رهبری من. پس از سال ها اخاذی، تسلیم بودن در برابر احزاب کوچک که دغدغه‌های بخش‌های اقلیت جامعه دارند، امکان به قدرت رسیدن حکومتی پاک دست که نمایندگی اکثریت و دغدغه همه شهروندان اسراییل را داشته باشد فراهم شده است، حکومتی که ۸۰ درصد شهروندانش بر سر ۸۰ درصد موضوعات اجماع نظر دارند. من به هرکس که می‌خواهد براساس این اصول به ما بپیوندد، خوش آمد می‌گویم. از شما می‌خواهم که به حزب آبی و سفید رأی دهید تا از این فرصت نادر برای بازگرداندن دولت به شهروندان اسرائیل استفاده کنیم.

 

بازنشر این مطلب با ذکر منبع فراتاب بلامانع است

 

 

نظرات
آخرین اخبار