خواسته‌ی سرمربی تیم ملی کشتی آزاد از مسوولان ورزش کشور | فراتاب
کد خبر: 10163
تاریخ انتشار: 19 شهریور 1398 - 16:40
سرمربی تیم ملی کشتی آزاد ایران در آستانه پیکارهای کشتی قهرمانی ۲۰۱۹ جهان و کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو از مسوولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک خواست که از فدراسیون حمایت کنند.

فراتاب گروه ورزش: «غلامرضا محمدی» در حاشیه تمرینات تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی درباره بازدید وزیر ورزش و رییس کمیته ملی المپیک از اردوی آزادکاران اعزامی به رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۱۹ در قزاقستان، افزود: به طور قطع این دیدارها می‌تواند مفید باشد؛ به شرط آنکه کمبودها دیده شوند و بیش از این‌ها از کشتی حمایت کنند. با توجه به زمان کمی که پیش رو داریم فدراسیون کشتی باید مورد حمایت قرار گیرد و نگاه‌ها به کشتی ویژه باشند.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در ادامه افزود: رییس فدراسیون کشتی بدنبال جذب حامیان مالی و برطرف کردن مشکلات فدراسیون است، اما وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به عنوان ارکان اصلی ورزش ایران می‌توانند نقش اساسی‌تری را در حمایت از کشتی داشته باشند، بخصوص اینکه زمان زیادی تا المپیک ۲۰۲۰ باقی نمانده و اکنون وقت حمایت از کشتی ‌است.

وی در واکنش به این موضوع که به نظر می‌رسد کادر فنی از بی‌توجهی‌ها مقداری دلسرد شده‌اند، خاطرنشان کرد: دلسرد نشده‌ایم اما واقعاً کار سختی داریم. درست است مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد و همه درگیر آن هستیم اما می‌شود بیش از این ها به کشتی در آستانه المپیک توجه داشته باشند. من و محمد بنا روی پله عشق ایستاده‌ایم و کار می‌کنیم اما انتظار داریم از کشتی گیران حمایت مالی صورت گیرد تا انگیزه‌ی آن‌ها بیشتر شود.

محمدی در ادامه درباره وضعیت آزادکاران اعزامی ایران به رقابت‌های قهرمانی جهان، گفت: تیم شرایط خوبی دارد و آماده حضور در این رویداد هستیم. چند تغییر نسبت به سال گذشته که تیم ملی عنوان ششمی جهان را بدست آورده بود صورت داده‌ایم. پرویز هادی که سال گذشته به مدال جهانی رسیده بود را بدلیل مصدومیت از دست دادیم. ۲ یا ۳ تغییر دیگر نیز در تیم ملی داریم.

وی خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم کم سن و سال ترین کشتی‌گیر رقابت‌های جهانی امیرمحمد یزدانی باشد که درپی گواهی پزشکی برای او هستیم. در مجموع کار سختی حتی برای کسب سهمیه در پیش داریم اما با تمام وجود آماده جنگ هستیم و می‌رویم که با همه توان مبارزه کنیم. سخت‌ترین مسابقات جهانی همیشه قبل المپیک بوده و راحت‌ترین آن نیز سال بعد از المپیک است. نسل طلایی کشتی ایران بعد از المپیک می‌رسد و کشتی آینده خوبی دارد.

نظرات
آخرین اخبار